در این نوشته سعی می شود مفاهیم اولیه در خصوص آشنایی با دیجی بایت (DigiByte) پوشش داده شود. دیجی بایت (DigiByte) یک بلاک چین است که به شما فضای بازی اجاره می دهد. این یک سیستم منحصر به فرد است که به خوبی با تعداد زیادی از اپلیکیشن های جذاب از بازی تا مدیریت اسناد کار می کند. تیم DigiByte ترکیب مناسبی از سرعت، دسترسی و ابزار بلاک چین کشف کرده است.

یک جنبه منحصر به فرد DigiByte  پنج الگوریتم مجزای آن است که هر کدام ۲۰ درصد از بلوک جدید را پوشش می دهند. این یک مزیت بسیار مهم است، چرا که اکثر بلاک چین ها تنها یک الگوریتم را اجرا می کنند  و تنها سریع ترین گره توکن ها را برنده خواهد شد.

هر کدام از ۵ الگوریتم DigiByte یک نوع خاصی از استخراج کننده را در خود جای می دهند، که این الگوریتم ها پروتکل های DigiByte را در اختیار افراد ببشتری قرار می دهند و تمرکز زدایی را افزایش می دهد. به دلیل اهداف این پروتکل ها، حمله کننده ها و هکر ها نیاز به تسلط به حدود ۶۰ درصد کل نرخ هش شبکه دارند تا بتوانند به شبکه آسیب بزنند. حمله کننده مستلزم تسلط ۹۳ درصدی بر یکی از گره ها و ۵۱ درصدی بر ۴ گره باقی مانده است (با بیت کوین مقایسه شود که تنها یک الگوریتم اجرا می شود و حمله کننده تنها با به دست آوردن ۵۱ درصد بر آن تسلط پیدا می کند.). این مفهوم ۵۱ درصدی بیت کوین در حمله های سایبری مهم ترین نقطه ضعف بلاک چینِ بیت کوین محسوب می شود. اگر که استخراج کننده ها (miner) بتوانند ۵۱ درصد کنترل یک شبکه بیت کوین را به دست بیاورند (در فارسی به آن استخر استخراج می گویند) می توانند بلاک چینِ بیت کوین را دستکاری کنند. اگر شبکه به خطر افتاده باشد، توکن ها ارزش خود را از دست خواهند داد و امنیت اطلاعات در خطر خواهد افتاد.

این نوشته تلاش می کند که به کاربست عملی و آینده بلاک چین ِ DigiByte و چگونه تحت کنترل درآورد این تکنوژی و آشنایی با دبجی بایت بپردازد.

آشنایی با بلاک چین: بلاک چین سریع (آشنایی با دیجی بایت)

DigiByte که عموما با نماد DGB نیز شناخته می شود، بلاک چینی است که بر روی بازی، پرداخت و امنیت تاکید دارد. دفتر مرکزی این شرکت در هنگ کونگ و توسط Jared Tate راه اندازی شد. Tate ارتشی بود و دارای پس زمینه علوم کامپیوتری بود و برای سالیان طولانی در توسعه بیت کوین فعالیت داشت. بعد از نا امیدی از توسعه هسته بیت کوین، او DigiByte را در سال ۲۰۱۴ راه اندازی کرد، و تلاش کرد که سرمایه لازم برای فراهم کردن زیرساخت های پرداخت و معامله را فراهم کرد.

تیم DigiByte کارهای بسیار ارزشمندی را انجام دادند که توسط پروژه های دیگر از آن ها استفاده می شود. در حال حاضر، DigiByte بیش از ۳۰۰ معامله در لحظه را انجام می دهد. برای شفاف شدن اهمیت این دست آورد باید توضیح دهیم که بیت کوین در لحظه تنها حدود ۷ معامله را انجام می دهد. این تیم اهداف بسیار مهمی را در پروژه های خود دنبال می کند که می توان به پیشی گرفتن از حجم معاملات سرسام آور ویزا کارت در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد.

DigiByte دارای یکی از وسیع ترین شبکه های سرتاسری با بیش از ۸۰۰۰ گره در ۸۲ کشور می باشد. DigiByte از نظر سرعت در انتقال داده می تواند می تواند با سرعت و هزینه ای پایین مشابه سرعت انتقال در بیت کوین صورت گیرد. همچنین از نظر انتقال امن اطلاعات از طریق بلاک چین، بسیار شبیه به بیت کوین عمل می کند. از طریق این مکانیسم، شما می توانید از امنیت داده ها، اسناد و قرارداد های خود اطمینان حاصل کنید، حتی با سرعتی بیشتر از آنچه بیت کوین به شما ارائه می دهد.

تیم در دسترس DigiByte نیز به سختی کار کرده اند تا پروژه را سرگرم کننده جلوه دهند. این تیم جوایز را برای بازی از طریق پلتفرم ارائه می دهد و توییت های جذابی را در خصوص آن ارائه می دهد. DigiByte دارای یک GitHub است و یک پروژه منبع باز (اپن سورس) تحت مجوز MIT است.

DigiByte Gaming، یک بخش از پلتفرم DigiByte است که با استفاده از ارز دیجیتال در محیط بازی برای تسهیل نوع جدیدی از تبلیغات دیجیتال است. این پایگاه کاربری رو به رشد بیش از ۱۰،۰۰۰ است. این یک نوع اجازه بازاریابی است، که در آن مبارزات و انگیزه ها، جذب نام تجاری با جوایز و افتخارات ارز دیجیتال می شود. توانایی انجام معامله مطمئن که تقریبا بی نهایت است، این نوع پلت فرم بازاریابی مزیت رقابتی بسیار جالب را به ارمغان می آورد.

مشارکت بی حد و حصر به شرکت ها اجازه می دهد که به مخاطبان گسترده تر دسترسی پیدا کنند. ارزهای دیجیتال همچنین اجازه می دهد تا هر میزان جایزه ای که تمایل دارند در هر جای جهان ارائه دهند. این که بازار DigiByte فراتر از صنعت بازی گسترش یافته اتاق هیجان انگیزی است.

 

Leave a comment