فاکتوم (Factom) دارای یک سیستم ارزش توکن بی نظیر است، که بیشتر مواقع این سیستم ارزش توکن را فکتوید (Factoid) می تامند. فکتوید (Factoid) یک کالای دیجیتال است که در برخی مبادلات قابل فروش است. این کالای دیجیتال با  معنایی که از بیت کوین در ذهن دارید متفاوت است. فکتوید (Factoid) می تواند توسط مالک آن به اعتبار های ورودی تبدیل شود. توجه داشته باشید که این معامله یک طرفه بوده و امکان لغو آن وجود ندارد. فکتوید (Factoid) خرج شده، سوخته و از گردش خارج می شود.

قیمت فکتوید (Factoid) با توجه به نوسانات بازار بورس و گمانه زنی ها متغیر است. از سوی دیگر اعتبار ورودی همواره ثابت است و معادل ۰٫۰۰۱ دلار است. این قیمت ثابت باعث می شود که هزینه های پرداخت شده قابل پیش بینی باشد.

تیم Factom در طول پروسه فروش انبوه توکن ها مقدار قابل توجهی Factom را برای توسعه اصلی آن صادر کرد. در این مرحله، شبکه Factom به فدراسیون کامل ۳۲ گره دست پیدا کرد که در توافق نامه آن نیز پیش تر به این موضوع اشاره شد. هنگامی که شبکه های Factom به ۳۲ گره می رسند، شبکه گره های فدرال و گره های ممیزی را با استفاده از نشانه های جدید آغاز می کند.

گره های فدرال یا گره های متعهد، گره هایی هستند که توسط شبکه انتخاب می شوند تا توافق و اعتبار معاملات را حفظ کنند. گره های حسابرسی صداقت این گره ها را بررسی می کنند و اگر یکی از گره های فدرال تعیین شده به صورت آفلاین یا یکی از قوانین سیستم برطرف شود، یکی دیگر از گره های فدران که موقعیت های آنها به عنوان گره فدرال تعیین شده است جای آن را می گیرد.

صدور فکتوید (Factoid) های جدید به سرورها و خاموش کردن فکتوید (Factoid) ها توسط کاربران نشان دهنده انتقال ارزش است. کاربران به طور موثر برای بهره برداری از سرورها هزینه پرداخت می کنند.

بستن درخواست شما

تکنولوژی بلاک چین درها را بر روی محصولات و خدمات جدید باز کرده است. بلاک چین ها خود به عنوان لایه ای پایه ای عمل می کنند که تکنولوژی های قدیمی می توانند خود را مجددا طراحی کنند یا اینکه در برابر آن نوآوری ایجاد کنند. هر بلاک چین دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است که آن را برای برنامه های کاربردی خاصی ایده آل کرده است.

Factom در خصوص اطمینان از اطلاعات بسیار گزینه خوبی است، اما هنوز محدودیت هایی دارد، شامل: اندازه هر ورودی، و این واقعیت که هرچقدر شما بیشتر منتشر کنید، هزینه های شما بیشتر خوهد شد. Factom برای ذخیره فایل های بزرگ در یک راه حل ابری و سپس با استفاده از اشاره گرها در Factom برای قرار دادن آن فایل ها برای درخواست ها ایده آل است.

Factom در درجه اول به عنوان یک سیستم برای مدیریت اسناد و داده ها و ایجاد هویت استفاده می شود. این با دیگر بلاک چین ها ادغام شده و می توان آن را برای ایجاد اوراکل برای قرارداد هوشمند خود استفاده کرد.

 

در صورتی که تازه با فاکتوم آشنا شده اید توصیه میکنیم که مطالب قدیمی تر پیرامون فاکتوم را مطالعه کنید.

برای مطالعه اینجا کلیک کنید.